Pokud nakupujete na firmu, prosím, zaregistrujte se nebo se přihlaste!

Musíme si pomáhat

“Nic tak nepobaví Boha, jako když mu řekneš svoje plány.“

Takže místo prezentace razítek Relyef na veletrzích v Kanadě a USA, šijeme roušky proti Covid-19. Tedy ne přímo roušky, ale tiskneme nástavce pro švadleny. I když i někteří členové našeho týmu se do dobrovolnického šití roušek zapojili.

Po přípravcích pro švadleny jsme oprášili vývoj respirátoru pro glazury, který by se také hodit proti viru. Jenže taková realizace na rychlo nepřináší požadovaný výsledek. A tak jsme po pár prototypech vzali projekt VUT a komponenty na respirátor dokončili, bohužel výsledný respirátor není proti viru vhodný. Pokud vás ale zajímá jeho využití u glazování, můžete si od nás komponenty zakoupit.


Snažíme se  být prospěšní  jak našim zákazníkům tak celé společnosti. Takže jsme se zapojili s celou svou výrobní kapacitou do výroby ochranných štítů. Část produkce jsme zdarma věnovali nemocnici v Kroměříži a bistru Oáza.

Tím jsme završili část charity. Věříme, že pomáhat je potřeba, ale jen v určitých mezích. Živnostníci nemohou suplovat povinnost státu z ekonomického pohledu, ale ani etického. A ve sledu událostí se dále budeme opět muset spolehnout na sebe a zákony přírody, tedy i trhu.


Díky funkci našich medií jsme oslovili pár dalších subjektů, kteří část naší produkce posílají dál k potřebným. Vše funguje na základě nadšení a uvědomělosti jednotlivců. Bohužel ne díky systému země.

Takže jsme se posunuli ještě dál. Vytvořili jsme sadu razítek pro radost. Podpořili jsme aktivitu lektorek, které založili FB skupinu “Tvořte s hlínou doma” a snažíme se poslat dál dobrou náladu. Lektorky sdílí návody, jak pracovat s hlínou a razítky. Jak se bavit, ale i vzdělávat. Suplujeme tak částečně nejen výuku dětí, ale i psychoterapii, formou arteterapie.  Duševní zdraví je v této situaci stejně důležité, jako to fyzické. Navíc pomoc rodičům se zabavením jejich ratolestí bude teprve v následujících dnech naprosto nedocenitelná.

No a protože vše je o lidech, tak se nakonec podělíme o jednu další zkušenost. Právě v dobách nouze se pozná, kdo má jakou hodnotu. Věříme, že je teď nutné podporovat místní firmy, takže jsme podpořili veganské a vegetariánské bistro Oáza, které máme rádi a které se i přes nepřízeň osudu snaží bojovat tím, že vydává přes okénko. Nejen, že jsme  se dobře a chutně najedli s pocitem, že to pomůže dobré věci. Navíc jsme jídlo vyměnili za bezpečí ochranného štítu. 


Každopádně všem doporučujeme zdravou stravu. Neb zdravý organismus je odolnější!

Co hledáte?

Košík